چاپ
ارسال به دوست

نظارت بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی در شهرستان رابر

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان رابر، ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، از آمادگی دو اکیپ ویژه دامپزشکی در سطح شهرستان در روز عید قربان جهت نظارت شرعی و بهداشتی بر لاشه های دام های کشتاری به منظور حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، سرپرست دامپزشکی رابر اعلام کرد: امسال نیز طبق سنوات قبل و با همکاری های انجام شده بازرسین بهداشتی به همراه ناظر شرعی به منظور نظارت بر روند ذبح بهداشتی دام های قربانی قبل و بعد از کشتار، از شب قبل در کشتارگاه حضور خواهند داشت. این بازرسان بصورت 2 اکیپ ثابت و سیار در محل شبکه دامپزشکی، سطح شهر و کشتارگاه دام مستقر می باشند .

دکتر بنی اسد در این راستا از مردم خواست: جهت پیشگیری از بروز احتمالی بیماری های مشترک، دام قربانی خود را از مرکز مجاز عرضه بهداشتی دام که با همکاری شهرداری تعیین شده خریداری کرده و در محل تحت نظارت بازرسین ذبح نمایند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در این روز شهروندان عزیز می توانند هر گونه پیشنهاد و یا انتقاد خود را از طریق تماس با شماره ۰۳۴۴۲۴۵۴۹۲۰ با این شبکه در میان بگذارند که در این زمینه کارشناسان مستقر در شبکه آماده دریافت هر گونه گزارش و تخلف بهداشتی در سطح شهرستان و پاسخگویی مستقیم به این عزیزان خواهند بود.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٢٨٠/
  • ١١:٥٤ - 1399/05/09/
  • تعداد بازدید: 9
کلید واژه ها

خروج