چاپ
ارسال به دوست

برخورد دامپزشکی فهرج با ماهی فروشان دوره گرد

رییس دامپزشکی فهرج گفت: با خودرو‌های دوره گردی که بدون مجوز و با شرایط غیر بهداشتی اقدام به فروش ماهی و فرآورده‌های خام دامی می‌کنند، برخورد قاطع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، مهدی بماندشتی رئیس دامپزشکی شهرستان فهرج  گفت: فرآورده‌های خام دامی نیازمند حمل و جابه جایی با خودرو‌های دارای مجوز حمل قرنطینه‌ای بهداشتی است و با خودرو‌های دوره گردی که بدون مجوز و با شرایط غیر بهداشتی اقدام به فروش ماهی و فرآورده‌های خام دامی در شهرستان می‌کنند، برخورد می‌شود.

او افزود: دست فروشان نمی‌توانند امکانات مورد نیاز برای حمل و نقل و نگهداری ماهی را فراهم کنند، از این رو احتمال فساد ماهی به شدت افزایش می‌یابد و این موضوع می‌تواند سلامت شهروندان را به مخاطره بیندازد، علاوه بر این، گاهی ماهی برای اینکه به فروش برسد چند روز در معابر عمومی گردانده می‌شود و از آنجایی که مدت زمان کمی از تاریخ انقضای ماهی‌های مذکور باقی مانده است، احتمال اینکه ماهی فاسد به دست مشتری برسد، بسیار بالا است.

بماندشتی تصریح کرد: لزج نبودن، پولک داشتن، رنگ صورتی شفاف آبشش ها، بدن سخت و قابل ارتجاع و چشم‌های محدب نشان از تازه بودن و سلامت ماهی است و شهروندان در حین خرید و یا مصرف می‌توانند آن را تشخیص دهند.

او بیان داشت: ماهی تازه باید در دمای صفر تا ۴+ درجه سانتیگراد در یخچال و ماهی منجمد در دمای منهای ۱۸ درجه سانتیگراد نگهداری و عرضه شود و هر گونه عرضه خارج از این حیطه ممنوع است.

رییس شبکه دامپزشکی فهرج گفت: فرآورده‌های دامی و پروتئینی موجب ارتقاء ایمنی می‌شود و نباید در استفاده از این مواد کوتاهی شود.

بماندشتی از شهروندان خواست: فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را به شبکه دامپزشکی و یا شماره تماس ۴۴۲۸۱۰۰۸ اطلاع دهند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٧٣٥/
  • ٠٧:٣٧ - 1399/07/24/
  • تعداد بازدید: 9
کلید واژه ها

خروج