هوالسعید

منشور اخلاقی کارکنان اداره کل دامپزشکی استان کرمان

کارکردن همگام شدن است با زمین و آسمان و بیکار ماندن بیگانه گشتن است با بهار و تابستان و خزان و زمستان و بازماندن است از قافله حیات که با غروری شکوهمند و تسلیمی سربلند به سوی ابدیت می رود ، وقتی کار میکنی وجودت به نی لبکی ماننده است که از مجرای آن نجوای زندگی به آهنگ بدل می گردد . آیا دوست میداری وقتی همه آواز می خوانند تو نی لبکی خاموش و گنگ باشی ؟ دوستی با کار ، به حقیقت عشق به زندگی است و عشق به زندگی در کار ، دمساز شدن با اسرار حیات و هنگامی که با عشق کار میکنی خود را با خود و با خلق و با خدا پیوند می دهی .

            (پیامبر ـ جبران خلیل جبران )

-در همه حال خود را در محضر خدا احساس نموده و با این اعتقاد که او همواره شاهد و ناظر اعمال و رفتار ماست ، تلاش می نمائیم وظایف خود را با وجدان کاری به بهترین نحو ممکن انجام دهیم .

-به تبعیت از امام سجاد (ع) در طلب اخلاق ستوده از خداوند مسئلت می نمائیم که خیر را برای مردم بدستمان روان کند و اخلاق عالیه را در برخورد با مردم بما مرحمت نماید و اجر للناس علی یدی الخیر وهب لی معالی الاخلاق .

-اعتقاد راسخ داریم که با تلاش مستمر خود نقش بسزائی در تضمین امنیت غذائی ، بهداشت عمومی و رفاه جامعه ایفا می نمائیم و به انجام چنین خدمات ارزنده ای برای مردم افتخار می کنیم .

-به نظم و انضباط اداری ، حضور به موقع در محل کار و انجام صحیح و به موقع وظایف محوله و امور ارباب رجوع عمیقا" پایبندیم .

-ارباب رجوع را عضوی از سازمان و شریک فعالیتهای خود می دانیم ، لذا با خوشروئی و آداب اسلامی با او رفتار می نمائیم .

-همیشه با مراجعه کننده صبور بوده و زمان کافی برای ادای توضیح به وی می دهیم و اگر قادر نیستیم مشکل او را حل نمائیم او را به مرجع دیگری که میتواند به وی کمک کند راهنمائی می نمائیم .

-برای وقت ارباب رجوع ارزش قائل شده و سرعت عمل در پاسخگوئی و راهنمائی او را همیشه مد نظر داریم .

-در برخورد با ارباب رجوع و انجام امور ضوابط را بر روابط ترجیح داده و تلاش می نمائیم کارها با رعایت عدالت و انصاف و بدون هرگونه تبعیض انجام پذیرد .

-در چهارچوب ضوابط اداری تلاش می نمائیم که به وعده های خود به ارباب رجوع دقیقا" عمل نمائیم .

-خدمتی را که برای ارباب رجوع انجام می دهیم بزرگ ننموده و بر او منتی نمی گذاریم بلکه آن خدمت را وظیفه خود می دانیم .

-در صورتیکه در مورد مطلبی علم و آگاهی کافی نداریم از اظهار نظر بیمورد پرهیز نموده و پاسخ را به بعد موکول می کنیم تا بعد از مشورت لازم پاسخ صحیح را ارائه نمائیم .

-مراجعه کنندگان در اغلب اوقات آئینه خوبی برای نشان دادن نحوه کار ما هستند ، لذا به انتقادات و پیشنهادات آنها با دید مثبت و سازنده نگاه می کنیم .

-در محیط کار با همکاران صمیمی و مهربان بوده و همیشه با ظاهر مرتب و آراسته در محل کار خود حاضر شده و برای بهداشت و پاکیزگی محل کار خود اهمیت زیادی قائل می شویم .

-سلسله مراتب اداری را رعایت نموده و مراجعین را بر همین منوال راهنمائی می کنیم .

-همت می نمائیم فعالیتها براساس برنامه پیش بینی شده به موقع انجام شود .

-از شایعه سازی ، تهمت غیبت ، خبرچینی و هر اقدامی که صمیمیت و اعتماد کارکنان را ضعیف و فضای کاری را نامناسب سازد پرهیز می نمائیم .

-رازداری ،‌عدم دخالت در امور غیرمربوط و عدم افشای اسناد محرمانه سازمان را رعایت می نمائیم .

-از امکانات ،‌وسایل و تجهیزاتی که در اختیارمان گذاشته شده با جدیت مراقت نموده و به نحو مطلوب و قانونی استفاده می نمائیم .

-تلاش می نمائیم وسایل ،‌تجهیزات و اشیاء به صورت منظم در جای خود استقرار یابد به نحوی که در زمان نیاز به راحتی در دسترس باشند .

-ارتقاء دانش فنی و دسترسی به آخرین اطلاعات فنی در حوزه وظایف محوله را وجهه همت خود قرار میدهیم .

-پاکیزگی محیط اداره ، هوای محل کار و سلامت خود و ارباب رجوع را با مصرف دخانیات به خطر نمی اندازیم .

-وظایف و فعالیت را براساس روش های استاندارد و مستند و نه براساس سلایق شخصی به انجام میرسانیم .

 

 

 

800x600 Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4
لینک کوتاه