• 1401/06/20 - 12:05
  • تعداد بازدید : 25
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

نظارت دامپزشکی نرماشیر بر فرآورده های خام دامی مورد استفاده در موکب پذیرایی زائران اربعین و رستوران های بین راهی

دکتر فیروزه زارعپور رئیس اداره دامپزشکی نرماشیر ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: در راستای ارتقای بهداشت عمومی و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان کارشناسان دامپزشکی بر دام و طیور ذبح شده و نیز سلامت فرآورده های خام دامی مصرفی در موکب اربعین شهرستان نرماشیر واقع در روستای علی آباد ضیا آباد نظارت بهداشتی دارند.

وی اظهار کرد: در این ایام دامپزشکی با همکاری شبکه بهداشت و درمان بازدید و نظارت بهداشتی خاص بر موکب اربعین و نیز رستوران های بین راهی شهرستان نرماشیر خواهند داشت.
دکتر زارع پور درادامه افزود: هدف از بازدید های انجام شده کنترل عرضه و ذبح غیرمجاز دام زنده می باشدزیرا که عدم رعایت این موضوع می تواند زمینه ی انتقال و انتشار بیماری های واگیردار خطرناک و مشترک بین انسان و دام به ویژه بیماری تب کریمه کنگو را تشدید نماید و بهداشت عمومی جامعه را به خطر بیاندازد.
این مقام مسول در پایان از شهروندان محترم درخواست نمود به منظور حفظ سلامت خود و خانواده، دام های نذری خود را از محل مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه نموده و تأکید می گردد از کشتار دامهای نذری در منازل و خارج از کشتارگاه اکیدا خودداری شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان نرماشیر
  • کد خبر : 290307
کلمات کلیدی
روابط عمومی ادمین پورتال کرمان

روابط عمومی ادمین پورتال کرمان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه