• 1401/06/23 - 08:31
  • تعداد بازدید : 41
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی استان کرمان مطرح نمود:

برگزاری رزمایش قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی در روستاهای محروم استان

نشست هماهنگی و برنامه ریزی اقدامات اجرایی قرارگاه محرومیت زدایی و اردوهای جهادی دامپزشکی در محل دفتر مدیر کل دامپزشکی استان کرمان با حضور مدیر کل دامپزشکی استان کرمان، معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان کرمان، سرهنگ عسکرپور مسئول بسیج جامعه مهندسین کشاورزی استان، آقای عظیمی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده دامپزشکی، مسئول حراست و مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، دکتر حسین رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در ابتدای این نشست، ضمن تشکر از اقدامات بسیج جامعه مهندسین کشاورزی استان و نیز  بسیج دانشجویی دانشکده دامپزشکی در راستای پیش برد طرح های مشترک اجرا شده ی بسیج و اداره کل دامپزشکی استان، گفت: با توجه به تاکید معاونت محترم وزیر و رییس سازمان دامپزشکی کشور بر ضرورت ساماندهی قرارگاه محرومیت زدایی جهاد اداره کل دامپزشکی استان کرمان و برقراری اردوهای جهادی در مناطق کم برخوردار و محروم استان، این اداره کل با همکاری بسیج جامعه مهندسین کشاورزی استان و نیز  بسیج دانشجویی دانشکده دامپزشکی به ارائه خدمات جامع دامپزشکی در مناطق محروم می پردازد.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان گفت: کنترل بیماری‌های دام و طیور از جمله وظایف دامپزشکی است که در این راستا می‌توان بمنظور اجرای سیاست های سازمان دامپزشکی از استعداد و ظرفیت های گروه‌های جهادی در مناطق روستایی جهت خدمت رسانی و محرومیت زدایی استفاده بهینه کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با مدیریت جهادی و انقلابی می توان مشکلات را حل نمود، ادامه داد: این قرارگاه‌ با سه مأموریت اصلی، ارائه خدمات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، پیشگیری از بیماری ها دام و طیور، مدیریت بیماریها و آموزش و ترویج مسائل مرتبط با دامداریها و مرغداریها  در قالب اهداف اصلی و تخصصی سازمان دامپزشکی کشور فعالیت می نماید.

وی از اجرای این طرح در مناطق محروم استان بصورت رایگان خبر داد و اعلام کرد: ازجمله این مناطق محروم جهت ارائه خدمات، مناطقی مانند مناطق محروم شهرستان رابر،  منطقه نگین کویر در شهرستان فهرج و منطقه گنبکی در شهرستان ریگان می باشد.

این مقام مسئول از جمله این خدمات، ارائه خدمات جامع دامپزشکی شامل خدمات بهداشتی مایه کوبی، سمپاشی، درمان های ضد انگلی و درمان دام ها را نام برد.

دکتر حسین رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمان گفت: امیدواریم با اجرای این رزمایش بهترین عملکرد را برای انجام یک کار اساسی در پیشگیری و کنترل بیماری های دام و طیور در مناطق محروم انجام دهیم.

در این نشست مقرر گردید تجهیزات لازم برای راه اندازی اکیپ های مذکور شامل لوازم مورد نیاز برای اکیپ های عملیاتی مانند سم پاش، سرنگ، سم، دارو و ... توسط اداره کل دامپزشکی استان کرمان، سازمان دهی تعداد نیروهای آماده خدمت برای فعالیت های اردوهای جهادی توسط بسیج دانشجویان و اساتید دامپزشکی دانشگاه شهید باهنر کرمان و نیز کمک های لجستیکی توسط بسیج مهندسین کشاورزی فراهم گردد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290430
کلمات کلیدی
روابط عمومی ادمین پورتال کرمان

روابط عمومی ادمین پورتال کرمان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه