• 1401/06/24 - 07:42
  • تعداد بازدید : 26
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

طرح رایگان واکسیناسیون نیوکاسل طیور در بم در حال اجرا است

رییس شبکه دامپزشکی بم از اجرای طرح رایگان واکسیناسیون نیوکاسل برای طیور بومی این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای طرح تاکنون یکصدهزار پرنده طیور بومی واکسینه شده اند.

مسعود اسدی پور گفت:این طرح با هدف پیشگیری از شیوع بیماری نیوکاسل در بین طیور و جلوگیری از آسیب های اقتصادی آن به صنعت طیور اجرا می شود.

او افزود: اجرای این طرح توسط شبکه دامپزشکی در قالب 2 اکیپ متشکل از کارشناسان دامپزشکی از طریق واکسن های خوراکی مقاوم به گرما آغاز شده و تا پایان این طرح به طور کامل به اجرا می رسد.

اسدی پور بیان‌کرد: برای اجرای این طرح توسط تیم های کارشناسان دامپزشکی تاکنون بیش از 100 هزار قطعه پرنده طیور بومی واکسینه شده و تا پایان طرح این رقم به 130هزار قطعه خواهد رسید.

او در خصوص این بیماری ادامه‌داد: نیوکاسل یک بیماری ویروسی تنفسی پر اهمیت در جامعه مرغداری است که از علائم آن تنگی نفس، سرفه، تورم چشم و گلو، بی اشتهایی، به دور خود چرخیدن، اسهال سبز و آبکی و کاهش تخم در پرندگان تخم‌گذار می توان اشاره کرد.

رییس دامپزشکی بم از مرغداران خواست که عقیم سازی و ضد عفونی کود را حتما قبل از خروج کود از مرغداری مد نظر قرار داده و در صورت مشاهده این علائم،از طریق شماره تماس 03444213744 به دامپزشکی شهرستان اطلاع دهید تا از شیوع بیماری در شهرستان جلوگیری به عمل آید.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بم
  • کد خبر : 290472
کلمات کلیدی
روابط عمومی ادمین پورتال کرمان

روابط عمومی ادمین پورتال کرمان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه