• 1401/06/24 - 07:46
  • تعداد بازدید : 26
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

طرح رایگان واکسیناسیون جمعیت دام سبک علیه بیماری تب برفکی در شهرستان انار در حال اجرا است

دکتر کامران شفائی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان انار گفت: تب برفکی یکی از بیماری های ویروسی و واگیر می باشد که می تواند خسارت زیادی را به دامداران منطقه وارد کند.

وی بیان کرد : از علائم قابل ذکر این بیماری می توان به وجود تاول در دهان و بین سم ها و پستان ها، آبریزش از دهان، لنگش، عدم تمایل به خوردن غذا و کاهش شدید وزن، کاهش تولید شیر و گوشت، سقط جنین و مرگ و میر در گوسفند و بز اشاره کرد .
وی همچنین اضافه کرد : طرح رایگان واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سبک ( گوسفند و بز ) در شهرستان انار در حال اجرا و تا پایان شهریور ماه سالجاری ادامه دارد.
دکتر کامران شفائی در پایان از دامداران محترم شهرستان انار خواست در اجرای هر چه بهتر طرح واکسیناسیون دام ها با اکیپ های عملیاتی مایه کوبی اداره دامپزشکی این شهرستان همکاری نموده تا پوشش صد در صدی واکسیناسیون محقق گردد و از ورود دام های قاچاق، مشکوک و آلوده به بیماری به گله خود جدا خودداری کرده و کلیه مسائل بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی را رعایت نمایند و در صورت مشاهده علائم بیماری و موارد مشکوک در دام، سریعا به واحد مبارزه اداره دامپزشکی شهرستان انار با شماره تلفن های 34386695 و 34387860 اطلاع دهند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان انار
  • کد خبر : 290474
کلمات کلیدی
روابط عمومی ادمین پورتال کرمان

روابط عمومی ادمین پورتال کرمان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه