لیست اخبار صفحه :1
واکسیناسیون بیش از 10 هزار قلاده سگ  علیه بیماری هاری
مدیر کل دامپزشکی استان کرمان به مناسبت 28 سپتامبر، روز جهانی هاری اعلام کرد:

واکسیناسیون بیش از 10 هزار قلاده سگ علیه بیماری هاری

28 سپتامبر مصادف با 6 مهر ماه، سالروز درگذشت لویی پاستور دانشمند شهیر فرانسوی و کاشف نخستین واکسن هاری است که به پیشنهاد سازمان جهانی بهداشت این روز تحت عنوان روز جهانی «هاری» به ثبت رسیده است. اداره کل دامپزشکی استان کرمان از جمله نهادهایی است که همواره برای مهار این بیماری در تلاش بوده و سعی درافزایش آگاهی افراد جامعه درمورد این بیماری دارد.

تمدید مهلت واکسیناسیون رایگان تب برفکی گوسفند و بز در شهرستان بم

تمدید مهلت واکسیناسیون رایگان تب برفکی گوسفند و بز در شهرستان بم

مسعود اسدی پور از تمدید مهلت واکسیناسیون تب برفکی تا ۱۵ مهر ماه خبر داد و گفت:بیماری تب‌برفکی یا FMD یک بیماری ویروسی بسیار مسری با خسارات بسیار زیاد در دام ها است و انجام واکسیناسیون ،برای مقابله با شیوع احتمالی تب برفکی می باشد؛اما در کنار این اقدام دامداران باید قرنطینه ضد عفونی و کنترل ورود و خروج دام را در دستور کار خود قرار دهند.

امکان ارتباط مستقیم با ریاست محترم سازمان دامپزشکی کشور فراهم شد

امکان ارتباط مستقیم با ریاست محترم سازمان دامپزشکی کشور فراهم شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، با توجه به تاکیـد ریاست سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر رعایت برنامه زمان بنـدی صـدور مجوزها و تمامی فر آینـدهای آنها و امکان نظارت مردم بر زمان بندی این فرآیندها، پل ارتباطی مستقیم با دکتر محمد آقا میری رئیس سازمان دامپزشکی کشور فراهم شد.

جزیره ای عمل کردن آفت مدیریت است
مدیر کل دامپزشکی استان کرمان مطرح نمود:

جزیره ای عمل کردن آفت مدیریت است

دکتر حسین رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در نشست فنی اداره کل دامپزشکی استان کرمان که با حضور مدیران ستادی در محل اداره کل دامپزشکی استان کرمان برگزار گردید، چنین گفت: در امور مدیریتی جزیره‌ای و سلیقه‌ای عمل کردن و چندپارچگی مشکل آفرین است.

تلفن 1512 دامپزشکی کرمان آماده دریافت گزارش شهروندان
مسئول روابط عمومی اداره‌کل‌دامپزشکی استان کرمان اعلام کرد:

تلفن 1512 دامپزشکی کرمان آماده دریافت گزارش شهروندان

شهروندان کرمانی می توانند تخلفات در تولید، حمل و نقل و عرضه غیر بهداشتی فرآورده های خام دامی را به سامانه تلفنی دامپزشکی کرمان با شماره 1512 گزارش کنند.

بیماری آنتروتوکسمی عامل تلفات دام سبک

بیماری آنتروتوکسمی عامل تلفات دام سبک

مسعود اسدی پور، رئیس دامپزشکی گفت : بیماری آنتروتوکسمی یکی از بیماری های دام سبک(گوسفند و بز) است که با تغییر ناگهانی در جیره دام بروز می کند و معمولا منجر به مرگ دام می شود.

اجرای عملیات بر روی  150 نمونه آزمایش ارسالی از سایر استان ها
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان خبر داد:

اجرای عملیات بر روی 150 نمونه آزمایش ارسالی از سایر استان ها

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، دکتر حسین رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمان گفت: با توجه به معین کشوری بودن آزمایشگاه مرجع و منطقه ای این اداره کل، از ابتدای سالجاری تعداد 150 نمونه مختلف اعم از نمونه های کرونا ویروس شتر(مرس) و تشخیص مشمشه به روش CFT از سایر استان های کشور به این آزمایشگاه ارسال شده که آزمایشات مربوط با سرعت، دقت و صحت لازم انجام و پاسخ های آنها ارسال گردیده است.

لینک کوتاه